حشره کش, سم, شرکت, شیمی کشاورز, محصولات

دیمتوآت امولسیون ۴۰%

دیمتوآت امولسیون ۴۰%
Dimethoate M.A.C EC 40%
حشره کشی با اثر تماسي گوارشي و با خاصيت بسيار قوي سيستميك از گروه ارگانوفسفره ها
Acute oral LD50 for rats 387 mg/kg

موارد مصرف:
ديمتوآت حشره‌كشي است سيستميك با اثر تماسي و گوارشي كه توسط بافت‌هاي برگ و اندام‌هاي هوايي جذب شده با قرار گرفتن در جريان شيره‌ نباتي به تمام قسمت‌هاي گياه منتقل مي‌شود و آفاتي را كه از قسمت‌هاي مختلف گياه تغذيه مي‌كنند نابود مي‌سازد. ديمتوآت را مي‌توان عليه طيف وسيعي از آفات مانند شته‌ها، شپشك‌ها، دوبالان، پروانه‌ها، سوسك‌ها و كنه‌ها در محصولاتي مانند غلات، پنبه، انگور، چغندرقند، پنبه، قهوه، سيب‌زميني، توتون، سبزيجات، چمن، چاي، زيتون، درختان ميوه و مركبات مصرف نمود. ديمتوكس را به مقدار يك ليتر در هكتار براي كنترل انواع شته، تريپس، شپشك و زنجره در محصولاتي مانند گندم و جو، چغندرقند، پنبه، سيب‌زميني، سويا، يونجه و شبدر توصيه مي‌شود. همچنين جهت كنترل شپشك‌ها در درختان ميوه و مركبات به ميزان يك ليتر در هزار ليتر آب مصرف مي‌گردد. حداقل فاصله زماني بين آخرين سمپاشي تا برداشت محصول (دوره كارنس) ۱۴ الي ۲۱ روز است.

سازگاري و اختلاط:
در صورت استفاده طبق توصيه هيچ‌گونه گياهسوزي نخواهد داشت. به جز در بعضي از واريته‌هاي ليمو، هلو، انجير، زيتون، گوجه‌فرنگي، لوبيا و پنبه كه به ديمتوآت حساس مي‌باشند. همچنين ديمتوآت در واريته‌هاي سيب Golden Delicious, Red Delicious و گياهان زينتي ايجاد زنگار مي‌كند. همچنين اين تركيب با اكثر حشره‌كش¬ها و كنه‌كش‌هاي رايج قابل اختلاط مي‌باشد.
ملاحظات اختصاصی:
دیمتوآت با اثر ضربه ای سریع تا ۱۴ روز اثر سیستمیک خود را حفظ کرده و کاربرد آن برای بیشتر آفات، در زمان مشاهده اولین آفت میباشد.
از استفاده این محصول روی درختان میوه هسته دار به دلیل بروز گیاه سوزی و ریزش برگها خودداری کنید.
قبل از مصرف سم، برچسب آن را به دقت مطالعه نمایید.
دوره کارنس: بسته به نوع آفت ۱۴تا ۲۱ روز
علائم مسمومیت: سردرد،سرگیجه،اسهال،تهوع و اختلالدر بینایی
پادزهر: آتروپین،پام
بانظر گیاه پزشک مصرف گردد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *